سیستم اعلان و اطفا حریق, مشاوره ،طراحی و اجرا

مشاور آتش نشانی کیست و چه می کند؟

مشاور آتش نشانی

 مشاور آتش نشانی:

یکی از خدمات اصلی شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی (شرکت های وندور لیست آتش نشانی)، انجام مشاوره و اخذ تاییدیه آتش نشانی مطابق با مقررات و ضوابط سازمان آتش نشانی است . مشاوره آتش نشانی برقراری جریانی فعال بین کارشناس شرکت آتش نشانی و کارفرما یا مالک ساختمانی است.

مشاوره، طراحی، نظارت، اجرای صحیح سیستم های آتش نشانی و خرید تجهیزات آتش نشانی مورد تایید سازمان آتش نشانی (مطابق وندور لیست آتش نشانی)، رعایت نکات ایمنی و اخذ تاییدیه آتش نشانی ، تعهد تعمیر، سرویس و نگهداری سیستم ها از وظایف شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی است .

مشاور آتش نشانی باید دارای مهارت ها، صلاحیت های علمی و حرفه ای در زمینه ایمنی در معماری ساختمان، نظارت بر اجرا و نصب صحیح سیستم های آتش نشانی (اعلام و اطفاء حریق) باشد و از قوانین و دستورالعمل های بروز سازمان آتش نشانی مطلع باشد .

اخذ تاییدیه آتش نشانی

دستورالعمل آتش نشانی در برگه جواز ساختمان ذکر می شود و هر ساختمانی با توجه به نوع کاربری و متراژ دارای دستورالعمل متفاوتی است .مالکین ساختمان یا کارفرمایان جهت اخذ تاییدیه آتش نشانی باید در حین انجام عملیات ساخت و ساز به شرکتی که در زمینه خدمات ایمنی و آتش نشانی فعالیت دارد و مورد تأیید سازمان آتش نشانی است مراجعه و عقد قرارداد نمایند تا بتوانند با راهنمایی های کامل شرکت های مشاور آتش نشانی به راحتی تاییدیه اتش نشانی ساختمان خود را دریافت کنند.

شرکت مشاور آتش نشانی:

رشد روز افزون جمعیت، مرتفع شدن ساختمان ها در شهرهای بزرگ و افزایش حوادث ناگوار آتش سوزی سبب شد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اقدام به تاسیس واحدی به نام واحد پیشگیری در این سازمان نماید و در خصوص مسائل ایمنی ساختمان ها سختگیرانه تر عمل کند . از آنجایی که کنترل، پیگیری، نظارت و اجرای تمامی پروژه ها در کلان شهرها کاری بسیار دشوار و وقتگیر است، سازمان آتش نشانی اقدام به معرفی شرکت های خصوصی با عنوان شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمنی و آتش نشانی جهت انجام کارهای نظارت، طراحی، اجرا، تامین تجهیزات، مشاوره، اخذ تاییدیه آتش نشانی نموده است .

این شرکت ها در لیست شرکت های مورد تایید سازمان اتش نشانی قید شده اند و زیر نظر سازمان آتش نشانی و شهرداری فعالیت می کنند .

شرکت های ایمنی آتش نشانی در پایان هر پروژه تمامی موارد ایمنی که سازنده ساختمان باید انجام میداد را به سازمان آتش نشانی گزارش داده، در نهایت تاییدیه سازمان آتش نشانی را کسب می نمایند.

نکته: سازمان آتش نشانی خود نیز در مراحل اجرای پروژه بر کار شرکت های ایمنی و آتش نشانی نظارت دارد.

شرح خدمات

افزایش ایمنی در ساخت و ساز انواع پروژه ها از جمله وظایف شرکت های مشاور آتش نشانی است .مشاوره آتش نشانی صحیح در امر اجرا و نصب صحیح سیستم های آتش نشانی ساختمان، مشاوره در خصوص استفاده از تجهیزات استاندارد و مورد تایید سازمان آتش نشانی منجر به دریافت تأییدیه آتش نشانی از سازمان آتش نشانی می شود.
بنابراین وجود مشاور آتشنشانی در مراحل ساخت و ساز لازمه هر پروژه ساختمانی است. چه بسا بهتر است از ابتدای پروژه این کار صورت گیرد، تا از بروز خسارتهای مالی و زمانی جلوگیری شود.

 

تاییدیه آتش نشانی

وظایف شرکت ایمن ساز خزایی (سهامی خاص) :

خدمات شرکت ” ایمن ساز خزایی (سهامی خاص) “

 •  تشکیل پرونده و انجام مراحل اداری با وکالت کاری از کارفرما در سازمان آتش نشانی
 •  شرکت در جلسات و حل اختلافات سازمان آتش نشانی به عنوان وکیل کارفرما
 •  نظارت بر اجرا و نصب سیستم اعلام حریق
 •  نظارت بر اجرا و نصب سیستم اطفاء حریق
 •  نظارت بر اجرای سیستم های اگزاست فن
 •  روش تأمین نوع تجهیزات آتش نشانی و نظارت بر خریداری ملزومات مطابق ضوابط آتش نشانی
 •  اخذ تاییدیه آتش نشانی از سازمان آتش نشانی
 •  ارزیابی مالی

شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی:

وندور لیست سازمان آتش نشانی لیستی از شرکت ها در زمینه مشاوره، خدمات آتش نشانی و تولیدکننده گان تجهیزات آتش نشانی است که توسط سازمان آتش نشانی گردآوری شده و مورد تایید این سازمان است . کارفرمایان و خریداران جهت مشاوره و خرید تجهیزات آتش نشانی بایستی از طریق لیست شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی جهت تعیین شرکت مشاور و خرید تجهیزات اقدام نمایند. جهت مشاهده لیست شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

لیست شرکتهای مورد تایید آتش نشانی

مشاور آتش نشانی

همانطور که در لیست بالا مشاهده می کنید، شرکت “ایمن ساز خزایی” از جمله شرکت های فعال تعیین صلاحیت شده ارائه دهنده خدمات ایمنی و آتش نشانی است، که نام این شرکت در وندور لیست سازمان آتش نشانی (شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی) قید شده است. این شرکت آماده ارائه کلیه خدمات ایمنی و مشاوره ای به شما همشهریان عزیز می باشد.

عقد قرارداد با شرکت های مشاور آتش نشانی

برخی کارفرمایان به دلیل عدم آگاهی از قوانین، ضوابط و مراحل کار واحد پیشگیری سازمان آتش نشانی و نا آگاهی از وجود شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی، اقدام به عقد قرارداد با شرکت هایی می کنند که شرکت فوق در لیست شرکت های ذیصلاح آتش نشانی ذکر نشده است.

شرکت ایمن ساز خزایی (سهامی خاص)یکی از با تجربه ترین شرکت های مشاوره ای آتش نشانی است. این شرکت تا کنون موفق به اخذ تاییدیه های آتش نشانی برای بسیاری از کارخانجات و ساختمان های کوچک و بزرگ با کاربری های گوناگون شده است . شما می توانید با مراجعه به لیست شرکت های صلاحیتدار سازمان آتش نشانی با جستجوی نام این شرکت از وجود نام شرکت در این لیست اطمینان حاصل نمایید.

زمان عقد قرارداد

معمولاً کارفرمایان و یا مالکین ساختمانی عقد قرارداد با شرکت های مشاوره آتش نشانی را به تعویق می اندازند و در انتهای کار به شرکت های آتش نشانی مراجعه می کنند، که این عمل بسیار نادرست است. زیرا ممکن است در حین اجرا مراحل اجرایی به درستی انجام نشده باشد و هزینه های اضافی را در بر گیرد . بهترین زمان برای مراجعه به شرکت های آتش نشانی در انتهای مرحله اجرای اسکلت ساختمانی و قبل از مرحله دیوار چینی است.

قیمت مشاوره آتش نشانی

سازمان آتش نشانی  لیستی از نرخ خدمات مشاوره، طراحی و اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی برای ساختمان ها با کاربری های مختلف ارائه نموده است . با توجه به متفاوت بودن متراژ ساختمان ها و کاربری های گوناگون، جهت اطلاع از قیمت دقیق با شرکت ایمن ساز خزایی (سهامی خاص) تماس حاصل نمایید.

سرویس و نگهداری سیستم های آتش نشانی

پس از اتمام کلیه عملیات ساخت و ساز و تأییدیه سازمان آتش نشانی، کارفرمایان باید با شرکت های مشاوره آتش نشانی قرارداد تعمیر، سرویس و نگهداری 2 ساله منعقد نمایند و فرم تکمیل شده به تأیید دفترخانه اسناد رسمی برسد . بنابراین قرارداد شرکت های مجری مکلف می شوند بصورت ماهانه از سیستم های آتش نشانی مربوطه بازدید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایند. و سوابق ممیزی و بازدیدهای صورت گرفته را در قالب چک لیست های مربوط به پروژه نزد خود حفظ و نگهداری نمایند.

قیمت قرارداد تعهد تعمیرات و نگهداری

تعهدات تعمیر و نگهداری سیستم های آتش نشانی 2 ساله است. نرخ خدمات تعمیر و نگهداری مطابق مصوبه هیئت مدیره انجمن صنفی ایمنی و مهندسی حریق برآورد می شود .با توجه به متفاوت بودن متراژ ساختمان ها و کاربری های گوناگون، جهت اطلاع از قیمت دقیق با شرکت ایمن ساز خزایی (سهامی خاص) تماس حاصل نمایید.

مشاور آتش نشانی

خواهشمندیم در صورت داشتن هر گونه سوال به بخش تماس با ما مراجعه کرده و با شماره های 5558 125 0999 و 09212797149 و 36101379-026 با ما در ارتباط باشید.

1 دیدگاه در “مشاور آتش نشانی کیست و چه می کند؟

 1. Masoud Iranpour گفت:

  بسیار خوب و مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *