اطفاء حریق, کپسول اتش نشانی

کارت شارژ کپسول آتش نشانی

کارت شارژ کپسول آتش نشانی چیست؟

کارت شارژ یکی از محصولاتی است که زمانی که کپسول آتش نشانی را برای شارژ کردن نزد افراد مختلف ارسال می نمایید توسط فرد روی دستگیره کپسول آتش نشانی انداخته می شود و مشخصات مهمی روی آن درج می شود.
کارت شارژ حاوی مشخصاتی است که در هنگام استفاده از کپسول به آنها احتیاج پیدا می کنید بنابراین  این کارت ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و حتماً باید روی اهرم و دستگیره کپسول آتش‌نشانی وجود داشته باشند.

انواع کارت شارژ کپسول آتش نشانی

کارت شارژ در انواع متنوعی تولید و روانه بازار می شود که می توان آن را در دو دسته بندی کلی قرار داد:

کارت شارژ کپسول آتش نشانی تک برگ:

این محصول همانطور که از نامش پیداست تنها دارای یک برگ و ورقه است. این برگ معمولاً توسط نخ های مخصوص روی اهرم کپسول آتش نشانی قرار داده می شود و روی آن مشخصات مختلف مانند تاریخ شارژ فعلی تاریخ شارژ بعدی و غیره درج می شود. به صورت کلی می‌توان گفت این برگه دورو است و در پشت آن مواردی در مورد  نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی درج شده است.

کارت شارژ کپسول آتش نشانی تاشو:

این محصول همانطور که از نامش پیداست یک برگ است که به صورت چهار ورقه به اهرم کپسول آتش نشانی متصل می شود. این محصول به دلیل داشتن تعداد برگ های بیشتر برای درج مطالب بیشتری جا دارد و استفاده از آن رواج بیشتری دارد.

 

فواید کارت شارژ کپسول آتش نشانی

فواید کارت شارژ کپسول آتش نشانی

1-پی بردن به بهترین تاریخ شارژ مجدد:

یکی از مهمترین مشکلاتی که افراد در مورد کپسول آتش نشانی با آن روبرو هستند این است که در برخی از موارد شاید ندارند که بهترین زمان برای شارژ مجدد  چه موقع است. این زمان به صورت دقیق بر روی کارت شارژ کپسول آتش نشانی درج می شود و به افراد کمک می‌کند که به موقع کپسول آتش نشانی خود را شارژ کنند.

2-پی بردن به ظرفیت کپسول:

یکی دیگر از مهمترین فواید کارت شارژ  این است که ظرفیت کپسول به صورت کامل روی آن درج شده است. در این صورت افرادی که از کپسول استفاده می کنند می توانند متوجه شوند که آیا کپسول مورد نظر برای مکانی که قرار است استفاده شود مناسب است یا خیر.

3-پی بردن به فشار تخلیه:

یکی دیگر از فواید این محصول این است که روی آن شدت پرتاب محتویات به صورت کامل درج شده است.

4-پی بردن به طول پرتاب:

در اکثر موارد طول پرتاب کپسول های آتش نشانی در حدود ۲ الی ۷ متر می باشد. این موضوع به صورت کامل روی کارت کپسول آتش نشانی نوشته می شود و به افراد کمک می‌کند که بتوانند به طول پرتاب آگاهی پیدا کنند.

5-پی بردن به زمان تخلیه کپسول:

کپسول های مختلف دارای زمان تخلیه یکسان نیستند. به همین دلیل پی بردن به زمان تخلیه کپسول از اهمیت بالایی برخوردار است. زمان تخلیه کپسول روی کارت کپسول آتش نشانی درج شده است.

6-پی بردن به وزن کل دستگ

یکی دیگر از مهمترین فواید کارت شارژ  این است که متصدی که عمل شارژ کپسول آتش نشانی را انجام می دهد مجدداً کپسول آتش نشانی را وزن می کند و وزن تحقیق محصول را روی کارت شارژ می نویسد. در این گونه موارد می توانید متوجه شوید که کپسول آتش نشانی دارای وزن استاندارد است و بیش از اندازه پر نشده است و یا خالی نیست.

7-یادگیری نکاتی در مورد کپسول آتش نشانی:

یکی دیگر از مهمترین فواید کارت شارژ را میتوان یادگیری نکاتی در مورد کپسول آتش نشانی دانست. برای مثال روی روی کارت نحوه استفاده در حین آتش سوزی می‌تواند در هنگام وقوع حادثه بسیار کمک کننده باشد.

کارت شارژ ایمن ساز خزایی

 

در بالا می توانید گونه ای از کارت شارژ تک برگ را مشاهده کنید که در آن اطلاعات مختلفی روی کارت شارژ وجود دارد.
علاوه بر  نام مصرف‌کننده نوع مواد استفاده شده ، تاریخ شارژ، شماره بیمه می تواند روی کارت درج شود.
همانطور که در پشت کارت مشاهده می کنید تمامی نکاتی که در هنگام استفاده از کپسول آتش نشانی باید به آن دقت نمود نوشته شده است.
به صورت کلی اکثر کارت های شارژ  دارای مشخصات زیر هستند و موارد این چنینی روی آنها درج می شود، تنها در برخی از موارد ممکن است رنگ کارت ها و یا برخی از مشخصات نوشته شده روی آنها با یکدیگر تفاوت داشته باشد. اما مشخصات کلی آنها با یکدیگر تطابق دارد.
یکی از مهمترین شرکت هایی که در زمینه شارژ کپسول آتش نشانی فعالیت می‌کند شرکت ایمن ساز خزایی است. در این شرکت از با کیفیت ترین مواد موجود در بازار استفاده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *