کپسول اتش نشانی

مانومتر چیست؟

مانومتر ایمن ساز خزایی

مانومتر یا فشارسنج ، دستگاهی است جهت اندازه گیری فشار گازهای مورد استفاده در ظروف و محفظه های گوناگون و در اینجا کپسول های آتش نشانی. مکانیسم عمل این دستگاه به این صورت است که با توجه به چگالی مایع موجود در محفظه، اختلاف فشار بین گاز محفظه  و جو (هوا) را محاسبه می کند.

بنابراین ممکن است این دستگاه در شهرها و مکانها با ارتفاع مختلف کمی تغییر در میزان نمایش خود نشان بدهد.در بیشتر کپسول های آتش نشانی، به جز کپسول های co2، از مانومتر برای آگاهی از وضعیت فشار داخل کپسول استفاده می شود.

ایمن ساز خزایی سهامی خاص

عادت به رفتار ایمن، پیشگیری از حادثه

معنای  درجه روی نشانگر فشارسنج چیست؟

در فشارسنج های مورد استفاده در کپسول های اتش نشانی ،فشار صحیح و قابل قبول در کپسول با رنگ سبز در مانومتر مشخص شده است. در صورتی که عقربه فشارسنج خارج از محدوده سبز رنگ باشد کاربر موظف به مراجعه به نزدیک ترین مرکز تخصصی شارژ کپسول می باشد.بدیهی است که در صورت بروز آتش سوزی کپسول امکان استفاده وکاربری مناسب خود را از دست می دهد.

مانومتر ایمن ساز خزایی

 

چرا کپسول co2 فاقد مانومتر است؟

کپسول های co2 برخلاف سایر کپسول های آتش نشانی فشارسنج ندارند. اما دلیل این امر چیست؟ این کپسول های آتش نشانی با گاز دی اکسید کربن پر می شوند. دی اکسید کربن مایع یا همان یخ خشک، همیشه فشاری برابر ۸۳۰ دارد. بنابراین،استفاده از آن بر روی کپسول های co2 بی فایده است.

درعمل جهت بررسی وضعیت کپسول آتش نشانی co2 از طریق وزن کشی متوجه وضعیت آن می شوند.

مانومتر ایمن ساز خزایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *