اطفاء حریق, دسته‌بندی نشده, سیستم اعلان و اطفا حریق, کپسول اتش نشانی, مشاوره ،طراحی و اجرا

آيين نامه اجرايي حمل مواد خطرناك چه می گوید؟

آيين نامه حمل مواد خطرناك

آشنایی با آيين نامه اجرايي حمل و نقل جاده اي مواد خطرناك

منبع

 تاکنون مقالات مختلفی در خصوص تعریف مواد خطرناک و یا اماکن خطرناک را در اینجا مطالعه کرده اید . اما حمل و نقل این مواد خطرناک هم نیازمند آيين نامه حمل مواد خطرناك و دستورالعمل های ویژه ای می باشد . تصور حرکت یک محموله شیمیایی خطرناک و مضر با سرعتی بیش از 80 کیلومتر در ساعت آنهم در نزدیکی شهرها و روستاها و یا در جاده هایی که افراد دیگر در آن در حال تردد می باشد می تواند باعث وحشت همگان شود .

این مساله آنجایی ترسناک تر می شود که بدانیم حوادث ناشی از این اتفاقات چقدر می تواند بر محیط زیست ،امنیت روانی  و یا حتی امنیت ملی یک کشور تاثیر گذار شود. شاید خاطره هولناک انفجار قطار باری در نزدیکی نیشابور بتواند تصویری از وضعیت ارایه نماید. انفجار قطار نیشابور،حادثه ای بود که در روز ۲۹ بهمن سال ۱۳۸۲  در نزدیکی ایستگاه خیام در ۱۷ کیلومتری نیشابور رخ داد که در آن ۳۵۲ نفر کشته و ۴۶۹ نفر زخمی شدند که برخی از تلفات حتی در ۲۰ کیلومتری انفجار بود. این حادثه بزرگ‌ترین سانحه ریلی در ایران است.

البته نمونه های بسیاری در سطح جهان از این دست حوادث رخ می دهد که همه کشورها را برآن میدارد که دست به تصویب آيين نامه حمل مواد خطرناك بزنند.

آيين نامه حمل مواد خطرناك

آیا می دانستید که می توانید کپسول های مستعمل خود را با تخفیف ویژه ایمن ساز خزایی تعویض نمایید . با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

در کشور عزیزمان آيين نامه اجرايي حمل و نقل جاده اي مواد خطرناك مصوب هیات وزیران مصوب 1380/12/22  در این خصوص وجود دارد . این آیین نامه با توجه به استانداردهای ملی و بین المللی مانند کنواسیون بازل و یا تعریف مواد خطرناک سازمان ملل تدوین شده است . و با صحه بر آیین نامه ها و استاندارد های داخلی مانند استانداردهای وزارت نفت در  چهار فصل و 46 ماده  به شرح زیر می باشد:

فصل اول :

كليات و تعاريف ؛ مانند تعریف مواد خطرناك ، تعریف شرایط عمليات حمل و نقل جاده اي ، شرایط وسايل حمل و نقل، وظایف فرستنده و گیرنده طبق آيين نامه حمل مواد خطرناك

فصل دوم:

مقررات مربوط به عمليات بارگيري ، حمل و نقل و باراندازي مواد خطرناك ،استفاده از علایم و تابلو های ایمنی

فصل سوم :

مقررات مربوط به وسايل نقليه حامل مواد و محمولات خطرناك

فصل چهارم :

مقررات مربوط به راننده و خدمه وسايل نقليه حامل مواد و محمولات خطرناك

آيين نامه حمل مواد خطرناك

********************************************************************************************

در صورت نیاز به دریافت این آیین نامه با انتخاب درخواست فایل مستندات و درج عنوان مستند درخواستی به ما ایمیل بزنید.

شرکت ایمن ساز خزایی (سهامی خاص) با ارایه راه حل های نوین در خصوص سیستم های اعلان و اطفای حریق در کنار شماست.

ما افتخار قرارداشتن در وندور لیست سازمان آتش نشانی را داریم . با ما خیال آسوده تری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *