صنعت افزار

تجهیزات صنعتی و سیستمهای اعلام و اطفاء حریق

دستگاه پمپ تزریق سرنگ (Syringe pump injection machine)

در بخش مراقبت های ویژه و نیز بعد از اعمال جراحی موارد متعددی پیش می آید که یک ماده موثر به صورت پیوسته و برای مدت زمانی خاص وارد خون بیمار شود. در چنین مواردی دقت در نرخ تزریق و منظم بودن آن اهمیت بسیاری دارد. برای چنین منظورهایی از دستگاهی به نام پمپ تزریق سرنگ استفاده می شود.
نام شرکت :فن آوری ایرانیان همگام مهرنام شرکت به لاتین :Fanavari Iranian Hamgam Mehr
شناسه ملی :۱۰۱۰۳۹۵۲۰۷۶نام مدیرعامل :حمیدرضا دهقان منشادی
شماره ثبت :۳۴۶۴۶۱
ملیت شرکت :ایرانی
زمینه فعالیت شرکت :واردات ثبتی / تولید مستقل

آدرس: تهران – بزرگراه چمران، خیابان باقرخان غربی، پلاک ۶۵، طبقه اول

تلفن: ۶۶۵۶۸۸۵۱-(۰۲۱)

دستگاه پمپ تزریق سرنگ

دستگاه پمپ تزریق سرنگ به منظور تزریق مقدار مشخص دارو در مدت زمان معین استفاده می شود.دارو های بسیار زیادی وجود دارد که تزریق آنها نیاز به دقت زیادی دارد . این داروها سریعا وارد دستگاه گردش خون شده و مستقیما بر روی بدن اثر می گذارد.عموما این داروها عمر بسیار کوتاهی دارند و ممکن است با هرگونه تاخیر در تزریق یا خطا در سرعت تزریق؛ اثر بخشی دارو از بین برود.اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های ساخته شده‌اند که از سیستم میکروپروسسوری استفاده می کنند.این سیستم موجب می شود تا دارو با دقت بالایی در سرعت به بیمار تزریق شود. یکی از این دستگاه ها دستگاه پمپ سرنگ است.این دستگاه با استفاده از قطر داخلی استاندارد سرنگ می تواند با تنظیم سرعت حرکت پیستون سرعت تزریق را کنترل کند.

موارد استفاده از دستگاه پمپ تزریق سرنگ

همیشه هنگام تزریق های وریدی این نگرانی وجود دارد که دارو بیش از اندازه یا کمتر از حد لازم و یا با سرعت نامتناسب به بیمار برسد. پس بنابرین می توان از این دستگاه جهت اطمینان از صحت انجام تزریق استفاده کرد. از دستگاه پمپ تزریق سرنگ می توان در تزریق:

  • داروهای بیهوشی
  • داروهای شیمی درمانی
  • داروهای قلبی عروقی
  • داروهای خوراکی مایع
  • داروهای محلول در آب
  • و یا تزریق شیر به نوزادان نارس استفاده نمود.

اساس کار دستگاه پمپ سرنگ

اساس کار این دستگاه به صورتی می باشد که دارو با استفاده از پیستون سرنگ به داخل محفظه کشیده می شود.دارو بر حسب دستور پزشک به اندازه مورد نظر وارد سرنگ می شود.دستگاه پمپ تزریق سرنگ با جلو بردن پیستون سرنگ دارو را بر حسب مقداری که تنظیم شده است با سرعت مشخص تزریق می کند.حجم و همچنین فشار مایع هنگام تزریق دارو به صورت منظم اندازه گیری می شود.در صورت بروز هرگونه مشکل آلارم دستگاه هشدار مورد نظر را می دهد.

شرکت فن آوری ایرانیان همگام مهر دستگاه سرنگ پمپ خود را در مدل زیر ارائه می کند:

  • MP-30
MP-30