صنعت افزار

تجهیزات صنعتی و سیستمهای اعلام و اطفاء حریق

نبولایزر(Nebulizer)

اگر آسم دارید، ممکن است دکتر دستگاه نبولایزر را به عنوان درمان تنفسی‌تان تجویز کند. این دستگاه انواع دارو را به قسمت های گوناگون سیستم تنفسی ارسال می کند، همانند اسپری استنشاقی (MDIs). نبولایزر ها می توانند استفاده آسان تری از MDI داشته باشند، مخصوصا برای بزرگسالان مبتلا به آسم شدید و کودکانی که سن کافی برای استفاده از آن را ندارند.
نام شرکت :فن آوری ایرانیان همگام مهرنام شرکت به لاتین :Fanavari Iranian Hamgam Mehr
شناسه ملی :۱۰۱۰۳۹۵۲۰۷۶نام مدیرعامل :حمیدرضا دهقان منشادی
شماره ثبت :۳۴۶۴۶۱
ملیت شرکت :ایرانی
زمینه فعالیت شرکت :واردات ثبتی / تولید مستقل

آدرس: تهران – بزرگراه چمران، خیابان باقرخان غربی، پلاک ۶۵، طبقه اول

تلفن: ۶۶۵۶۸۸۵۱-(۰۲۱)

نبولایزر (Nebulizer) چیست؟

نبولایزر وسیله‌ای برای رساندن دارو به قسمت‌های مختلف دستگاه تنفس از طریق استنشاق می‌باشند، این درمان بخصوص در وضعیت‌هایی مانند برونشیت و آسم شدید بسیار مؤثر هستند و به دلیل سریع بودن تأثیر دارو و جلوگیری از تأثیر دارو بر بافتهای دیگر بدن بسیار مورد توجه می‌باشد و با توجه به نوع داروی مصرفی باعث بهبود تهویه، افزایش عملکرد ماهیچه‌های تنفسی، بهبود استقامت فعالیت‌های عمومی، جلوگیری از تجمع ترشحات ریوی، بهبود سرفه، پیشگیری از آتلکتازی، کاهش‌چسبندگی، کمک به بازگشت خون، کاهش درد و کاهش اسپاسم می‌شود. روش‌های دیگر استفاده از دارو مانند خوراکی و تزریقی برای مشکلات دستگاه تنفس کمتر مؤثر و مورد استفاده می‌باشند.

انواع نبولایزر

نبولایزرها به دو گروه کلی مکانیکال (Homemade ، Soft mist inhaler و Human powered nebulizer) و الکتریکال ( Vibrating mesh technology ، Vibrating mesh technology و اولتراسونیک ) تقسیم بندی می‌شوند.

  • پنوماتیک (فعال شده توسط هوای فشرده): جهت رساندن ذرات نبولایز شده دارو به برونش‌ها، باید این اجزاء به اندازه‌های حداقل ۵ تا ۱۰میکرون تبدیل شوند
  • تکنولوژی مش کپ (Vibrating mesh technology): برای تأثیر بر برونشیول‌ها به اندازه ۲ تا ۶ میکرون کوچک شوند
  • اولتراسونیک (Ultrasonic wave nebulizer): درصورتیکه این دارو به ذرات حدود نیم تا ۲ میکرون تبدیل شوند بر آلوئولها اثر خواهند گذاشت. کوچک شدن اندازه ذرات دارو بستگی به نوع دارو و جایگاه اثر آن‌ها خواهد داشت لذا از تکنولوژی‌های مختلف برای نبولایز استفاده می‌شود.

شرکت فن آوری ایرانیان همگام مهر نبولایزرهای خود را در مدل های زیر ارائه می کند:

  • نبولایزر دارو گرم و سرد مدل ME-900S
  • نبولایزر داروی سرد مدل ME-900
  • نبولایزر دارو سرد مدل ME-700
  • نبولایزر دارو کمپرسوری
ME-900S
ME-900
ME-700

Compressor