صنعت افزار

تجهیزات صنعتی و سیستمهای اعلام و اطفاء حریق

دستگاه الکتروکوتر (Electrocutter)

نام شرکت : آوان طب نام شرکت به لاتین : AvanTeb
شناسه ملی : 10860601666 نام مدیرعامل : صدیقه حسن زاده حریسی
شماره ثبت : 975
محل ثبت : دزفول / استان خوزستان تاریخ ثبت : 1375/10/16
ملیت شرکت : ایران
زمینه فعالیت شرکت : تولید / صادرات

آدرس: تهران- فلکهدوم صادقیه-ابتدای اشرفی اصفهانی خیابان مرودشت پلاک 1- طبقه سوم واحد 9

تلفکس: (۱۰ خط ویژه) ۴۴۲۹۹۳۶۲ -۰۲۱

آدرس کارخانه:دزفول-کیلومتر ۵ جاده شوشتر-شهرک صنعتی شماره یک-بین خیابان ۱۶ و ۱۷ شرکت آوان طب

تلفن: : ۹۵-۴۲۵۴۸۰۷۶  (۰۶۱)

 

دستگاه الکتروکوتر:

الکتروکوتر (electrocutter) یا الکتروسرجری در حقیقت یک ژنراتور بسامد رادیویی است. دو الکترود به ژنراتور بسامد رادیویی (RF) متصل می‌شود که یکی از آنها فعال است و سطح مقطعی بسیار کوچکتر نسبت به الکترود دیگر دارد. الکترود فعال، معمولاً به شکل یک ابزار یا پروب ساخته می‌شود و توسط پزشک به کار می‌رود. الکترود غیرفعال، سطح بسیار بزرگتری دارد. این الکترود که به «صفحه بیمار» موسوم است، از یک سطح با جنس رسانا تشکیل می‌شود که زیر ران یا باسن بیمار قرار می‌گیرد. دستگاه های جدید به علت فرکانس بالا بدون اتصال این صفحه با بدن بیمار نیز کار می کنند.

اساس عملکرد کوتر RF

مستقل از نوع الکترود غیرفعال، اساس عملکرد الکتروکوتر (electrocutter)، یکسان است. جریان گذرنده از داخل صفحه بیمار، همان جریان گذرنده از داخل الکترود فعال است. اما چون سطح مقطع الکترود فعال، سطح مقطع بسیار کوچکتری نسبت به الکترود غیرفعال دارد، چگالی جریان بسیار بزرگتر خواهد بود. در نتیجه اختلاف چگالی بین دو الکترود باعث ایجاد گرما و در نتیجه تخریب بافت زیر الکترود فعال می‌شود، اما بافت زیر الکترود غیرفعال تنها اندکی گرم می‌شود. در بعضی از موارد دو الکترود فعال داریم که هر دو به صورت هندپیس‌های (Hand Piece) جداگانه در دست پزشک قرار می‌گیرد. به این صورت چگالی جریان هردو الکترود زیاد است و گرمای ایجاد شده بافت زیر هردو الکترود را تخریب می‌کند.

ایمنی الکتروکوتر (electrocutter)

الکتروکوتر، یک تولیدکننده امواج الکترومغناطیسی با توان بالا است بنا براین بایستی به درستی استفاده شود تا کاملا ایمن باشد. دستگاه الکتروسرجری، در صورت استفاده نادرست،  برای سلامت کاربران و بیماران مشکل ایجاد می کند. متداول‌ترین صدمه به بیماران، سوختگی در نقاط نامناسب بدن است. اصلی‌ترین دلیل آن هم خراب بودن یا استفاده نادرست از الکترود یا پد بیمار است. در صورتی که این الکترود یا پد، درست متصل نشود یا بر روی برجستگی‌های استخوانی قرار گیرد به موجب کاهش امپدانس محل اتصال، چگالی جریان افزایش می‌یابد. هرگونه ناهمواری در سطح اتصال می‌تواند سوختگی ایجاد کند. استفاده از ژل در محل اتصال الکترود به بدن نیز جهت ایمنی بیشتر، توصیه می‌شود. خطر دیگر زمانی پیش می‌آید که یک نقطه روی بدن بیمار با یک مقاومت کمتر، زمین شود در نتیجه جریان اصلی به زمین نابجا هدایت می‌شود. اگر چگالی جریان از طریق نقطه‌ای که به اشتباه زمین شده‌است، به اندازه کافی بالا باشد، سوختگی رخ می‌دهد. وجود حفره‌های میکروسکوپی روی دستکش جراح، ریختن هر نوع مایع داخل ماشین، استفاده‌های نابه جا از سیستم (استفاده از سطح رویی دستگاه به عنوان میز) باعث عدم ایمنی دستگاه می شود.

ترکیب سه تکنولوژی Electrosurgery+SMART Seal+SMART Ablation در یک پکیج این مجموعه را به یکی از کاملترین دستگاه موجود در بازار تبدیل کرده است که قابلیت رقابت با نمونه خارجی را دارد.
SMART-4 به همراه ترالی