صنعت افزار

تجهیزات صنعتی و سیستمهای اعلام و اطفاء حریق

دستگاه آبیاری ویل موو گسترش کشت تهران

  دستگاه آبیاری ویل موو گسترش کشت تهران

  دستگاه آبیاری ویل موو یک دستگاه آبیاری چرخدار مکانیزه می باشد، دستگاه ویل موو تا طول 500 متری در زراعت های مختلف که دارای ارتفاع متوسط باشند قابل استفاده می باشد. در صورت آبگیری از میانه دستگاه و برای زراعت هایی که دارای ردیف های عمیق نباشند و در اراضی نسبتاً  مسطح تا طول 490 متر نیز قابل استفاده است.

نیروی محرکه دستگاه

 برای جابجایی دستگاه پس از اتمام آبیاری و استقرار در موقعیت جدید. تشکیل شده از یک موتور بنزینی 5/6 اسب بخار  Brigs & Straton  شاسی و سیستم انتقال نیروی هیدرولیکی که به کمک زنجیرهای استیل ضد زنگ باعث حرکت چرخ ها و در نتیجه کل دستگاه می گردد.

اتصالات اصلی دستگاه

 استفاده از کوپلینگ های آلومینیومی دندانه دار و کمربندهای ساخته شده از ورق گالوانیزه، ضمن استحکام اتصال لوله ها به همدیگر امکان نصب و جدا کردن سریع هر لوله (واحد) را بخصوص در مزارع با شکل نامنظم فراهم می کند. بطوری که سیستم به تناسب شکل زمین دارای طول مناسب می گردد.

وزنه ها

 برای داشتن عملکرد مطلوب یک آبپاش عمود بودن محور آبپاش به زمین اجتناب ناپذیر است، برای این منظور کلیه آبپاش ها در این سیستم از طریق یک وزنه که دارای لوله انتقال از جنس استیل ضدزنگ می باشد به کوپلینگ ها متصل می گردند.

چرخ ها

چرخ های دستگاه که از ورق گالوانیزه گرم ساخته شده به کمک تیغه های مستحکم خود حرکت روان دستگاه را تأمین می کنند. بستگی به ارتفاع زراعت در سه قطر: 162 196 286  سانتیمتری تولید می گردد.

اتصال سر دستگاه

 اتصال سیستم به خط اصلی با استفاده از یک شیلنگ فشار قوی 6 متری مخصوص کار در مقابل آفتاب و شیر هیدرانت به راحتی در تمام وضعیت های مختلف امکان پذیر می گردد. در فواصل دور هیدرانت (54 متری برای قطر 196 سانتیمتری چرخها) با استفاده از لوله های سرانداز جمعاً به طول 18 متر این ارتباط برقرار می گردد.

اتصال “ T ” میانی دستگاه

 چنانچه خط اصلی از وسط دستگاه عبور کند با استفاده از این اتصال “ T ” می توان آب را توسط شیلنگ  “4 به میانه دستگاه وصل نمود. در این صورت هر دو سر دستگاه مجهز به ته خط می گردند.

تخلیه سریع آب

 سوپاپهای نصب شده زیر کوپلینگ ها با بستن شیر اول خط و یا کاهش فشار آب ، تخلیه آب لوله ها را عملی می سازند. وجود یک عدد شیر در انتهای دستگاه و امکان باز و بسته شدن راحت آن تخلیه سریع تر آب را فراهم می کند که علاوه بر شستشو و خروج مواد مسدود کننده آبپاش ها برای تخلیه سریع آب دستگاه بخصوص در مرحله ” خاک آب ” می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

زنجیرهای چرخ

 دو عدد زنجیر از جنس استیل ضدزنگ علاوه بر عمل انتقال نیرو از موتور و سیستم هیدرولیک دستگاه به چرخهای شاسی وظیفه تنظیم حرکت دستگاه را نیز بعهده دارند. تنظیم اصولی و مرتب این زنجیرها شرط اول حرکت مستقیم دستگاه می باشد.

ترمزها

 مهار سیستم در مقابل باد بویژه در وضعیت عدم آبیاری الزامی می باشد. استفاده از ترمزهای ” گسترش کشت ” برای جلوگیری از حرکت دستگاه و بروز صدمات و خسارات به سیستم توصیه می گردد.

دستگاه آبیاری ویل موو  به دو شکل دستگاه ویل موو دستی HAND ROLL و دستگاه ویل موو موتوری چرخدار  ROLL LINE  می باشد.

  • دستگاه موتوری چرخدار (ویل موو ) ROLL LINE

 دستگاه آبیاری موتوری چرخدار که در ایران اغلب با نام های ویل موو و رول لاین معروف است، عبارت است از یک خط فرعی آبیاری تحت فشار از جنس آلومینیوم با فواصل یکسان آبپاش که بر روی چرخ های بزرگ فلزی نصب شده است و بوسیله نیروی محرکه موتوری جابجا می گردد. اتصال لوله ها بوسیله کوپلینگ های دندانه دار و ارتباط سیستم با خط اصلی از طریق شیلنگ فشار قوی انجام می گردد.

  • دستگاه ویل موو دستیHAND ROLL

 یک دستگاه آبیاری مکانیزه بدون نیاز به نیروی موتوری می باشد. در این دستگاه، جابجایی با استفاده از چرخ های مخصوص حرکت دستگاه با نیروی کارگر انجام می شود. دستگاه ویل موو دستی قابل توصیه در اراضی کوچک به جای سیستم کلاسیک برای طول های حداکثر تا 156 متر می باشد.

 با توجه به کاهش زمان جابجایی و امکان تعویض سیستم در هر ساعتی از شبانه روز سطح زیر آبیاری این دستگاه به اندازة دستگاه های موتوری چرخدار با طول مشابه می باشد.

آدرس : تهران خیابان ملاصدرا جنب بیمارستان بقیه الله پلاک 208 طبقه دوم واحد 5

تلفن و فاکس :     02188613525  –  02188613646                       

تلفن همراه :        09122151646

کدپستی   :          1435916434