صنعت افزار

تجهیزات صنعتی و سیستمهای اعلام و اطفاء حریق

ماشین های آبیاری سنتر پیوت گسترش کشت تهران

ماشین های آبیاری سنتر پیوت گسترش کشت تهران

دستگاه سنترپیوت یک سیستم آبیاری بارانی بوده که جهت آبیاری مزارع بزرگ و یکپارچه مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه در شرایط مختلف از نظر نوع و جنس خاک و نیز ابعاد و پستی بلندی های زمین زراعی ضمن صرفه جویی در آب، انرژی و نیروی انسانی، باعث ایجاد یکنواختی در عمق آبیاری و سبز شدن بذور می شود. این شرکت برای کاربرد های مختلف انواع دستگاه های سنترپیوت زیر را  ارائه می نماید:

دستگاه سنترپیوت ثابت ( Fixed Pivot )

دستگاه سنترپیوت متحرک ( Towable Pivot )

 

 

قسمت های اصلی دستگاه سنترپیوت به شرح زیر می باشند:

1- برج مرکزی دستگاه

سازه دستگاه دارای استاندارد  ASTM-A123 با پوشش مقاوم گالوانیزه گرم به ضخامت حداقل 100 میکرون می باشد. دکل مرکزی دستگاه شامل سازه هرمی شکل متشکل از نبشی های فولادی گالوانیزه و مقاوم در برابر حرکت دورانی دستگاه می باشد که تغذیه آب توسط یک لوله عمودی و زانوی متصل به آن واقع در مرکز دکل صورت می گیرد. این سازه همچنین شامل یک کلکتور بیرونی با ورودی کابل چند رشته و نیز نردبان دسترسی است. زانوهای مقاوم و نیز آب بندی های مناسب و مقاوم در برابر فشار بالا و نیز امکان نصب انژکتور جهت تزریق کود و مواد شیمیایی محلول در آب نیز میسر می باشد.

2- قسمت کنترل و فرمان ( Control Panel )

این دستگاه دارای تابلو استاندارد با پوشش ضدگرد و غبار و آب می باشد. با بکارگیری تابلوی اصلی می توان هم به صورت اتوماتیک و هم دستی علاوه بر کنترل میزان بارش دستگاه و حرکت آن پارمترهای دیگری از قبیل جهت حرکت دستگاه ( چپ گرد و راست گرد) سرعت حرکت دستگاه از صفر تا 100 درصد، وضعیت حرکت دستگاه با آب یا بدون آب و … را نیز تعیین نمود.

3- بال ها و برج های فرعی

قطر لوله های هر دستگاه متناسب با سطح پوشش آن قابل انتخاب و تولید است. رعایت استحکام در ( دهانه ها) سرلوله ها و توزیع یکنواخت وزن دستگاه با بکارگیری میله مهارهای گالوانیزه برای مقاومت بیشتر در برابر کشش، پایداری دستگاه را در شرایط نامساعد جوی و وزش بادهای شدید تضمین می کند. همچنین امکان جابجایی و چرخش دو دهانه نسبت به یکدیگر را در زوایای مختلف فراهم می نماید.

4- سیستم انتقال قدرت

مجموعه سیستم انتقال قدرت شامل الکترو گیربکس ها و چرخ ها بوده که ضمن توزیع وزن مجموعه دستگاه بر سطح زمین حرکت پیوسته و یکنواخت دستگاه را ایجاد می کند. قدرت موتورها 75/0 اسب بخار با دور 1800- 1500 دور در دقیقه می باشد. گیربکس ها دارای خاصیت فوق مقاوم در مقابل آب و نشتی روغن است. قدرت برق مورد نیاز دستگاه 380 ولت  50 هرتز می باشد.

5- سیستم توزیع آب

شامل آبپاش ها و رگلاتورها و عصایی می باشد. آبپاش های سنترپیوت مطابق جدول طبقه بندی زیر قابل   ارائه می باشد.

اسپرینکلرها بر روی لوله های لترال نصب می شود و عمل آبیاری را بر فراز گیاه انجام می دهند.

اسپریرها بر روی رایزرها و لوله های آبده نصب می شوند و در ارتفاع پائین و برای جلوگیری از تبخیر و اثر نامطلوب باد عمل آبیاری را انجام می دهند.

رگلاتورها موجب افزایش ضریب یکنواختی توزیع آب،  خصوصاً در مزارعی که پستی و بلندی های زیادی دارند گردیده و علاوه بر آن در انرژی و هزینه های پمپاژ صرفه جویی می شود.

نوع آبپاش فشار کارکرد
سیستم LEPA 10-6
اسپریرها 25-10
اسپرینکرهای کوچک 60-30
اسپرینکرهای کوچک 80-40

آدرس : تهران خیابان ملاصدرا جنب بیمارستان بقیه الله پلاک 208 طبقه دوم واحد 5

تلفن و فاکس :     02188613525  –  02188613646                       

تلفن همراه :        09122151646

کدپستی   :          1435916434