اعلام حریق, دتکتور

 آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آنچه در اینجا میخوانید

خلاصه‌ای از آموزش نگهداری صحیح دتکتور

با مطالعه جدول زیر، اطلاعات کامل این مقاله را فرا می‌گیرید و همچنین وقت کمتری از شما گرفته می‌شود.

دمای مناسب نگهداری از دتکتور
  • دمای مناسب نگهداری از دتکتور ۰ الی مثبت ۴۰ درجه سانتی گراد است.
محل مناسب نصب دتکتور
  • دتکتور باید توسط متخصص نصب و راه اندازی شود.
  • دتکتور باید در مرکز سقف نصب شود تا بازده بهتری داشته باشد.
آموزش تست دتکتور
  • برخی از دتکتورها دارای یک دکمه برای تست دتکتور هستند.
  • برخی دیگر نیز باید با استفاده از اسپری تست دتکتور تست شوند.
بررسی دوره‌ای دتکتور
  • دتکتورها باید توسط متخصص به صورت دوره‌ای مورد بررسی و بازبینی قرار گیرند تا هیچگونه مشکلی در زمان آتش سوزی نداشته باشند.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک‌های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با ایمن ساز خزایی

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتورها تجهیزات حساسی هستند که کاربردهای بسیاری دارند. دتکتورهای مختلفی در بازار وجود دارد که می‌توان به دتکتورهای دود و گرما اشاره کرد که با حساسیت خود می‌توانند به تشخیص و پیشگیری از خطرات مختلف کمک کند. با این حال، به دلیل حساسیت بالای آن‌ها، لازم است آن‌ها را در شرایط مناسب و مکان‌های صحیح قرار داد تا موجب مشکلات نشوند. برای مثال، نباید دتکتور را در زیر حرارت و گرمای مستقیم قرار داد. همچنین قرارگیری دتکتور در مکان مناسب به شدت اهمیت دارد که در ادامه به برسی دقیق این نکات خواهیم پرداخت.

دمای مناسب نگهداری از دتکتور

انواع مختلفی از دتکتور اعلام حریق وجود دارد که هرکدام از این دتکتورها وظیفه خاص مربوط به خودشان را دارند و بهترین دما برای نگهداری هریک از این محصولات قطعا با یکدیگر متفاوت است. اما با این حال می توان یک دمای نسبی برای نگهداری این تجهیزات اعلام کرد که آن عدد بین ۰ درجه سانتی گراد تا ۴۰ درجه سانتی گراد است. همواره سعی کنید دتکتوری که نصب شده و یا حتی در انبار نگهداری می‌شود را در این بازه دمایی قرار دهید تا از نظر عملکردی مشکلی به وجود نیاید.

محل مناسب نصب دتکتور

دتکتورهای دود تجهیزاتی هستند که باید توسط یک متخصص نصب شوند تا بهترین بازدهی را داشته باشند. اگر قصد نصب دتکتور اعلام حریق را دارید، توجه داشته باشید که طراحی و اجرای سیستم‌های اعلام و اطفای حریق حتما باید توسط یک متخصص انجام شود تا بتوانید تاییدیه آتش نشانی را دریافت نمایید.

دتکتورهای دود باید بر روی سقف نصب شوند و با دیوار فاصله داشته باشند تا بهترین عملکرد را را داشته باشند. می‌توانید آن را در مرکز سقف نصب کنید تا بهترین بازدهی را داشته باشند.

آموزش تست دتکتور

در برخی از دتکتورها یک دکمه تست وجود دارد که تنها با فشار دادن آن می‌توانید آن را تست کنید و از سلامت و کارایی آن مطلع شوید. همچنین برخی دیگر از دتکتورها نیز باید با اسپری تست دتکتور تست شوند که با تهیه یک اسپری تست دتکتور می‌توانید این تست را انجام دهید.

زمانی که متخصصان برای طراحی و اجرای سیستم اعلام حریق به محل می‌آیند، پس از نصب و راه اندازی تمامی قطعات؛ از آن‌ها تست می‌گیرند تا مطمئن شوند که تمامی قطعات و اجزا به خوبی کار می‌کنند.

بررسی دوره‌ای دتکتور

دتکتورها نیاز به بررسی دوره‌ای دارند تا بتوانند به خوبی عمل کنند و در زمان آتش سوزی هیچگونه مشکلی برای اعلام حریق نداشته باشند. زمانی که متخصص برای طراحی و اجرای سیستم‌های اعلام حریق، ساختمان را بررسی می‌کند، پس از نصب باید به صورت دوره‌ای این سیستم را مورد بررسی قرار دهد تا این تجهیزات در زمان آتش سوزی بتوانند عملکرد عالی را از خود نشان دهند.

ایمن ساز خزایی یکی از بهترین شرکت‌ها برای طراحی و نصب سیستم‌های اعلام حریق و طراحی و نصب سیستم‌های اطفا حریق می‌باشد که زیر نظیر سازمان آتش نشانی بوده و می‌تواند بهترین خدمات را در این حوزه ارائه دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *