شرکت ایمن شتاب روز

تجهیزات صنعتی و سیستمهای اعلام و اطفاء حریق

نبولایزر(Nebulizer)

اگر آسم دارید، ممکن است دکتر دستگاه نبولایزر را به عنوان درمان تنفسی‌تان تجویز کند. این دستگاه انواع دارو را به قسمت های گوناگون سیستم تنفسی ارسال می کند، همانند اسپری استنشاقی (MDIs). نبولایزر ها می توانند استفاده آسان تری از MDI داشته باشند، مخصوصا برای بزرگسالان مبتلا به آسم شدید و کودکانی که سن کافی برای استفاده از آن را ندارند.
نام شرکت :الکترو سازه داموننام شرکت به لاتین :ElectroSazeDAMON
شناسه ملی :10240119856نام مدیرعامل :مصطفی محمدنژاد
شماره ثبت : 9437 تاریخ ثبت : 1389/10/02
محل ثبت :
اردبیل
ملیت شرکت :ایرانی
زمینه فعالیت شرکت :توزیع سراسری / تولید

آدرس: تهران – خیابان مطهری خیابان میرعماد کوچه 14 پلاک 3 واحد2

آدرس دفتر مرکزی: اردبیل- خیابان ساحلی میدان یحیوی نرسیده به اداره کار مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی

تلفن: 33258307 -(045)

نبولایزر (Nebulizer) چیست؟

نبولایزر وسیله‌ای برای رساندن دارو به قسمت‌های مختلف دستگاه تنفس از طریق استنشاق می‌باشند، این درمان بخصوص در وضعیت‌هایی مانند برونشیت و آسم شدید بسیار مؤثر هستند و به دلیل سریع بودن تأثیر دارو و جلوگیری از تأثیر دارو بر بافتهای دیگر بدن بسیار مورد توجه می‌باشد و با توجه به نوع داروی مصرفی باعث بهبود تهویه، افزایش عملکرد ماهیچه‌های تنفسی، بهبود استقامت فعالیت‌های عمومی، جلوگیری از تجمع ترشحات ریوی، بهبود سرفه، پیشگیری از آتلکتازی، کاهش‌چسبندگی، کمک به بازگشت خون، کاهش درد و کاهش اسپاسم می‌شود. روش‌های دیگر استفاده از دارو مانند خوراکی و تزریقی برای مشکلات دستگاه تنفس کمتر مؤثر و مورد استفاده می‌باشند.

انواع نبولایزر

نبولایزرها به دو گروه کلی مکانیکال (Homemade ، Soft mist inhaler و Human powered nebulizer) و الکتریکال ( Vibrating mesh technology ، Vibrating mesh technology و اولتراسونیک ) تقسیم بندی می‌شوند.

  • پنوماتیک (فعال شده توسط هوای فشرده): جهت رساندن ذرات نبولایز شده دارو به برونش‌ها، باید این اجزاء به اندازه‌های حداقل ۵ تا ۱۰میکرون تبدیل شوند
  • تکنولوژی مش کپ (Vibrating mesh technology): برای تأثیر بر برونشیول‌ها به اندازه ۲ تا ۶ میکرون کوچک شوند
  • اولتراسونیک (Ultrasonic wave nebulizer): درصورتیکه این دارو به ذرات حدود نیم تا ۲ میکرون تبدیل شوند بر آلوئولها اثر خواهند گذاشت. کوچک شدن اندازه ذرات دارو بستگی به نوع دارو و جایگاه اثر آن‌ها خواهد داشت لذا از تکنولوژی‌های مختلف برای نبولایز استفاده می‌شود.

شرکت الکتروسازه دامون نبولایزرهای خود را در مدل های زیر ارائه می کند:

  • کاسپین 1200
  • کاسپین1400
نبولایزر التراسونیک