شرکت ایمن شتاب روز

تجهیزات صنعتی و سیستمهای اعلام و اطفاء حریق

نبولایزر(Nebulizer)

اگر آسم دارید، ممکن است دکتر دستگاه نبولایزر را به عنوان درمان تنفسی‌تان تجویز کند. این دستگاه انواع دارو را به قسمت های گوناگون سیستم تنفسی ارسال می کند، همانند اسپری استنشاقی (MDIs). نبولایزر ها می توانند استفاده آسان تری از MDI داشته باشند، مخصوصا برای بزرگسالان مبتلا به آسم شدید و کودکانی که سن کافی برای استفاده از آن را ندارند.
نام شرکت :مهندسی پزشکی فنون طب رستاکنام شرکت به لاتین :مهندسی پزشکی فنون طب رستاک
شناسه ملی :10320766130نام مدیرعامل :حسن پرسه
محل ثبت :
تهران / استان تهران تاریخ ثبت : 391/02/23
شماره ثبت :424907
ملیت شرکت :ایرانی
زمینه فعالیت شرکت :تولید / واردات ثبتی / صادرات


آدرس: بزرگراه چمران، خیابان باقرخان غربی، پلاک107 ، ساختمان امین، طبقه پنجم، واحد 18

تلفن: 66561291-(021)

نبولایزر (Nebulizer) چیست؟

نبولایزر وسیله‌ای برای رساندن دارو به قسمت‌های مختلف دستگاه تنفس از طریق استنشاق می‌باشند، این درمان بخصوص در وضعیت‌هایی مانند برونشیت و آسم شدید بسیار مؤثر هستند و به دلیل سریع بودن تأثیر دارو و جلوگیری از تأثیر دارو بر بافتهای دیگر بدن بسیار مورد توجه می‌باشد و با توجه به نوع داروی مصرفی باعث بهبود تهویه، افزایش عملکرد ماهیچه‌های تنفسی، بهبود استقامت فعالیت‌های عمومی، جلوگیری از تجمع ترشحات ریوی، بهبود سرفه، پیشگیری از آتلکتازی، کاهش‌چسبندگی، کمک به بازگشت خون، کاهش درد و کاهش اسپاسم می‌شود. روش‌های دیگر استفاده از دارو مانند خوراکی و تزریقی برای مشکلات دستگاه تنفس کمتر مؤثر و مورد استفاده می‌باشند.

انواع نبولایزر

نبولایزرها به دو گروه کلی مکانیکال (Homemade ، Soft mist inhaler و Human powered nebulizer) و الکتریکال ( Vibrating mesh technology ، Vibrating mesh technology و اولتراسونیک ) تقسیم بندی می‌شوند.

  • پنوماتیک (فعال شده توسط هوای فشرده): جهت رساندن ذرات نبولایز شده دارو به برونش‌ها، باید این اجزاء به اندازه‌های حداقل ۵ تا ۱۰میکرون تبدیل شوند
  • تکنولوژی مش کپ (Vibrating mesh technology): برای تأثیر بر برونشیول‌ها به اندازه ۲ تا ۶ میکرون کوچک شوند
  • اولتراسونیک (Ultrasonic wave nebulizer): درصورتیکه این دارو به ذرات حدود نیم تا ۲ میکرون تبدیل شوند بر آلوئولها اثر خواهند گذاشت. کوچک شدن اندازه ذرات دارو بستگی به نوع دارو و جایگاه اثر آن‌ها خواهد داشت لذا از تکنولوژی‌های مختلف برای نبولایز استفاده می‌شود.

شرکت مهندسی پزشکی فنون طب رستاک نبولایزرهای خود را در مدل های زیر ارائه می کند:

  • Persian Gulf
  • PROFI SONIC H
  • prizjet

Persian Gulf

PROFI SONIC H

prizjet