صنعت افزار

تجهیزات صنعتی و سیستمهای اعلام و اطفاء حریق

کلید مینیاتوری سه فاز 16آمپر شرکت پارس فانال

کلید مینیاتوری
نوع قطعه: کلید مینیاتوری
تعداد فاز: سه پل
منحنی قطع: Type C
بازه جریان: 16 آمپر
قدرت قطع: 6 کیلو آمپر
شرکت سازنده: پارس فانال
کشور سازنده: ایران
کد تجاری محصول: PFN-63 16A
توضیحات محصول
محتویات کلید مینیاتوری – فروشگاه اتوماسیون 24 www.automation24.irکلید مینیاتوری:

در مورد کلید مینیاتوری می­توان گفت که فیوز یک وسیله­ ی حفاظتی است که در تجهیزات و مدارات الکتریکی به کاربرده می­شود تا در مواقعی که جریان بیشتر از حد مجاز از وسیله عبور می­کند مدار قطع شود تا سایر تجهیزات آسیبی نبیند.

کلیدهای مینیاتوری از دو مکانیزم برای عملکرد خود استفاده میکند.

عملکرد بیتمالی برای حفاظت اضافه بار
عملکرد مغناطیسی برای حفاظت از اتصال کوتاه
کلیدهای مینیاتوری از نظر تعداد پل به 2 قسمت تک فاز و سه فاز و از نظر وضعیت زمان قطع به دو وضعیت تندکار و کند کار تقسیم می­شوند. همچنین از نظر کاربرد به تیپ­های K، D، C، B و Z تقسیم می­شوند.

کلید مینیاتوری تیپ B: این نوع کلید مینیاتوری بیشتر مصرف خانگی دارد و جریان اضافه بار بین 3تا 5 برابر جریان نامی را در زمان مشخص قطع می کند.این نوع کلیدها از نوع تندکار محسوب می­ شوند.
کلید مینیاتوری تیپ C: این نوع کلید بیشتر مصرف صنعتی دارد و جریان اضافه بار بین 5 تا 10 برابر جریان نامی را در زمان مشخص قطع میکند این نوع کلید از نوع کندکار محسوب می شود.
کلید مینیاتوری تیپ D: این نوع کلید بیشتر مصرف صنعتی خاص مثل ترانسفورماتورها را دارد و جریان اضافه بار 10 تا 20 برابر جریان نامی را قطع می­ کند.
کلید مینیاتوری تیپ K: این نوع کلید در ترانس و موتور مورد استفاده قرار میگیرد. عمکلرد آن بین تیپ C و D میباشد.
کلید مینیتاتوری تیپ Z: این مینیاتوری وقتی جریان عبوری از جریان نامی بیشتر شود در یک زمان خاص فرمان قطع را صادر می کند. از این کلید در مدارات خیلی حساس استفاده می شود.